Atrakcje

KOLEJNY POWÓD, DLA KTÓREGO WARTO ODWIEDZIĆ DARŁÓWKO

Most rozsuwany w Darłówku

W osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku przebudowano stary most zwodzony na rzece Wieprzy łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim, zastąpiono go mostem rozsuwanym. Most rozsuwany jest jedynym mostem tego typu na terenie Polski, dlatego warto poświęcić chwilę z wakacyjnego czasu na jego obejrzenie.

Most nosi imię kapitana Witolda Huberta.

Plaża

Darłówko jako kurort nadmorski może poszczycić się piękną plażą, a w zasadzie plażami ? ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20-kilometrowy pas plaży. Darłówko Wschodnie posiada plażę miejscami oddzieloną od morza kamieniami. Na tej plaży udostępnione jest boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Zachodnia plaża jest piaszczysta, dużo większa i nic nie odgradza jej od morza. Turyści mogą skorzystać tutaj z bogatych ofert wypożyczalni sprzętu wodnego i wodnych atrakcji typu: przejażdżka na dmuchanym bananie.

Plaża przylegająca do Darłowa znana jest ze swego mikroklimatu charakteryzującego się dużą wilgotnością i zawartością jodu.

Latarnia Morska

Latarnia Morska w Darłówku to jedna z atrakcji turystycznych miasta Darłowo. Została wybudowana w 1884 roku i znajduje się na wschodnim krańcu portu rybackiego w Darłówku, około 2 km od centrum miasta Darłowa.

Latarnia ma wysokość ok. 21 metra (w zależności od źródła), a na szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom, który emituje białe światło widoczne z odległości 14 mil morskich (około 26 km). Z góry rozciąga się piękny widok na morze oraz okoliczne tereny.

W okolicy latarni znajdują się liczne sklepy z pamiątkami, restauracje i kawiarnie, co czyni ją idealnym miejscem do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH

Zamek Książąt Pomorski wzniósł Bogusław V w II połowie XIV wieku. Zamek został zbudowany w ciągu 20 lat i był na tyle okazały, że otrzymał szacowna nazwę Zamku Książąt Pomorskich.

Pierwotnie gotycki zamek był kolejno rozbudowywany przez swoich gospodarzy. Pierwszy zamek zasadzał się na planie kwadratu z wysoką na 23 metry wieżą obronną. Kolejni gospodarze prowadzili rozbudowy w kierunkach wschodnim i zachodnim, dobudowując skrzydła, pełniące nie tylko obronne funkcje, ale również powiększające przestrzeń życiową powiększającego się dworu książęcego.

W Muzeum turyści mogą zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane, w sali rycerskiej znajduje się ekspozycja sztuki sakralnej, znalazło się również miejsce dla sztuki współczesnych artystów. Należy pamiętać, by nie zwracać uwagi jedynie na eksponaty. Sam zamek stanowi nieoceniony zabytek, a odrestaurowane pomieszczenia mogą przenieść nas w klimat wieków średnich.

Więcej o atrakcjach w Darłówku i okolicy przeczytasz na www.darlowko.pl